Kvalifikacia EURO 2017 - Poľsko, Moldavsko

Dátum: 29.10.2015

Poľsko : Slovensko - 2:0 (1:0)

V Poľsku nastúpili naše reprezentantky do zápasu s cieľom uhrať dobrý výsledok. Zápas nebol jednoznačný, ale od 18 minúty Poľky viedli 1:0 zásluhou Natálie Chudzikovej, 26 ročnej záložníčky hrajúcej za Medyk Konin (Poľská liga).

V druhom polčase sa presadila striedajúca 16 ročná záložníčka Grabowská, ktorá strelila gól po 3 minútach na trávniku.

Na začiatku druhého polčasu mali naše hráčky šancu vyrovnať, ale ani Šušková, Matysová a Škorvánkvoá sa nedokázali presadiť proti dobre chytajúcej Antonczykovej. V nadstavenom čase sa ešte pokúsila prekonať Poľskú brankárku Hmírová, ale ani tej sa nepodarilo prekonať začarovanú bránu a tak zápas skončil 2:0. Nutné podotknúť, že zápas určite nebol jednoznačný v prospech Poľska a naše hráčky podali dobrý výkon.

Slovensko : Moldavsko - 4:0

Tento zápas bol od začiatku v rukách našich reprezentantiek. Prestrielali súperky 48:2. Mimo brány išlo 17 slovenských striel a obe Moldavské.

V prvom polčase sa našim hráčkam nedarilo prekonať  Zatusevscaiaovú, ale hneď na začiatku druhého polčasu 24 ročná obrankyňa Bíróová z klubu Spratzern (Rakúsko) strelila prvý gól zápasu a ukludnila situáciu.

Moldavky sa úspešne ďalej bránili až do 81 minúty, kedy začala Slovenskú perfektnú šesťminútovku Fecková (Slovan Bratislava) o 4 minúty sa k nej pridala Škorvánková (Neulengbach - Rakúsko) a o 2 minúty neskôr zavŕšila výkon Sloveniek na 4:0 hráčka Vojtechová (Neulengbach - Rakúsko) keď premenila penaltu.

Najbližšie čaká Slovenky zápas doma s favorizovanými Dánkami. 26.11.2015 o 17:00 v Senci.

Zdroj: uefa.com