Novinky zo zahraničia – Anglicko sa v piatok stretne s USA


Dátum: 12.02.2015

Piatok 13. februára si pre fanúšikov ženského futbalu pripraví zaujímavé predstavenie, a to konkrétne stretnutie Angličaniek s Američankami (z USA). Stretnutie dvoch futbalových veľmocí sa odohrá v rámci príprav na tohtoročné Majstrovstvá sveta.

V ostrom kontraste s Európou a zvyškom sveta sa ženský futbal v USA teší veľkej diváckej obľube a futbalistky sú pravdepodobne väčšími hviezdami ako ich mužské náprotivky. S dvomi titulmi majsteriek sveta budú Američanky pre Anglicko neľahkým súperom, avšak európske ostrovanky sa minulými úspechmi tímu USA nenechajú len tak zastrašiť. Jedna z brankárok anglickej reprezentácie, Siobhan Chamberlainová, dala za celý tím najavo sebavedomie Angličaniek a ich uvoľnené vnímanie zápasu s USA.

Ženský tím USA sa momentálne nachádza na druhej priečke svetového rebríčka tesne za Nemeckom a v piatok sa na štadióne MK v Anglicku postaví voči súperovi obsahujúcom FIFA svetovú hráčku roku Abby Wambachovú a zlatú olympijskú medailistku Alex Morganovú. Američanky majú na druhej strane výhodu v tom, že na Majstrovstvách sveta nikdy neskončili horšie ako tretie a ich tím sa môže pochváliť štyrmi zlatými a jednou striebornou medailou z posledných piatich Olympijských hier. Tipovanie na víťaza preto nebude úplne priamočiare.

Chamberlainová pre BBC ďalej povedala, že okolo zápasu sa vytvára mnoho očakávaní, čo by mohlo okrem iného vyvrcholiť aj vo väčší záujem divákov. Aj napriek tomu je to však iba na hráčkach tímu. Na ihrisku to bude jedenásť proti jedenástim a bude viacej záležať na bezprostrednom výkone ako na menách a vlajkách na dresoch.

Zápas proti USA bude pre Angličanky posledným stretnutím na domácej pôde pred tým, než Majstrovstvá sveta naplno odštartujú v Kanade v júni tohto roku. Anglicko sa 9. júna predstaví v prvom ostrom zápase proti ženskému výberu Francúzska.

Káder Angličaniek

Tréner Anglicka, Mark Sampson, sa už nemôže dočkať piatkového stretnutia a túto príležitosť berie ako možnosť otestovať sa proti jednému z najlepších tímov turnaja. Podľa jeho slov sa Anglicku táto výzva náramne hodí.

Pred samotným zápasom sa však bude musieť najprv vysporiadať s vybudovaním svojho tímu. Do 23-členného družstva sa Sampson rozhodol zahrnúť 32-ročnú Katie Chapmanovú, ktorá v tíme nehrala od roku 2010. Zo Švédska takisto zaznamenala návrat aj Anita Asanteová. Na druhej strane, v tíme budú chýbať zranené hráčky z Manchestru City Toni Dugganová a Lucy Bronzeová, zatiaľ čo útočníčka Kelly Smithová skončila tento týždeň s reprezentačným futbalom nadobro. Výsledná zostava:

Brankárky: Karen Bardsley (Manchester City), Siobhan Chamberlain (Arsenal), Carly Telford (Notts County).

Obrankyne: Anita Asanteová (FCR Malmo), Laura Bassettová (Notts County), Gemma Bonnerová (Liverpool), Alex Greenwoodová (Notts County), Steph Houghtonová (Manchester City), Alex Scottová (Arsenal), Casey Stoneyová (Arsenal), Demi Stokesová (Manchester City).

Stredopoliarky: Karen Carneyová (Birmingham City), Katie Chapmanová (Chelsea), Fran Kirbyová (Reading), Jade Mooreová (Birmingham City), Jordan Nobbsová (Arsenal), Jo Potterová (Birmingham City), Jill Scottová (Manchester City), Fara Williamsová (Liverpool).

Útočníčky: Eniola Aluková (Chelsea), Jess Clarkeová (Notts County), Lianne Sandersonová (Arsenal), Jodie Taylorová (Portland Thorns).

Ďalšie aktuality

17.01.2014 - Iodica cup 2014
11.12.2013 - Bitcoin
12.04.2013 - Slovenské reprezentantky predviedli skvelý výkon, zdolali Fínsko 3:1
10.04.2013 - Remíza ženskej reprezentácie Slovenska proti Fínsku
29.03.2013 - SFZ odložila pre nepriaznivé počasie všetky stretnutia tohto víkendu
04.03.2013 - Nominácia tímu SR ženy "19" na turnaj Kuban Spring 2013
27.01.2013 - Iodica cup 2013
15.01.2013 - Futbalistky Dunajskej Lužnej odhodili zábrany a dresy
09.01.2013 - Sústredenie žiačok
09.10.2012 - Minichampions Liga ziacok 2012 - finalovy turnaj
1.liga
Por. Tím Z V B
1. Bardejov 9 8 25
2. Slovan Bratislava 9 8 24
3. Myjava 9 7 21
4. Nitra 9 3 13
5. L. Košice 9 3 10
6. NŠK Bratislava 9 3 9
7. Trnava 9 1 6
8. Žilina 9 1 6
9. Banská Bystrica 9 1 6
10. Ružomberok 9 1 6