Olympijské hry

Dátum: 17.08.2016

Švédky v základnej skupine porazili Južnú Afriku 1:0 gólom Fisherovej v 76 minúte, zápas s Brazíliou sa im nevydaril a prehrali 1:5, keď jediný gól strelila Schelinová v 89 minúte. V poslednom zápase sa im podarilo remizovať s výberom Číny 0:0 a tak postúpili s 3 miesto zo 4 bodmi.

Vo vyraďovacej fáze nastúpili proti USA. Po remíze v riadnom hracom čase a nadstavení sa rozhodlo na penalty, kde Švédky vyhrali v pomere 4:3.

V semifinále sa stretli opäť s Brazilčankami, s ktorými tentokrát uhrali výsledok 0:0. A opäť postúpili 4:3 na penalty.

Nemky v základnej skupine porazili Zimbabwe 6:1. S austráliou uhrali remízu 2:2 a posledný zápas skupiny prehrali 1:2 s Kanadou. Z druhého miesta však bezproblémov postúpili do vyraďovacej fázy.

Vo vyraďovacej fáze nastúpili proti Číne a vyhrali v riadnom hracom čase 1:0.

V semifinále si dali repete s Kanadou, ale tentokrát ju porazili 2:0.

Miernymi favoritkami finále sú síce hráčky Nemecka, ale Švédky dokazujú počas celého šampionátu, že dokážu zahrať vyrovnaný duel s každým protivníkom.