Štvrťfinále ligy majstrov

Dátum: 28.02.2017

Francúzske kluby: Lyon, Paríž

Lyon bude mať v ďalšej sezóne nového trenéra. President klubu Jean-Michel Aulas potvrdil, že Gérard Prêcheur v lete odchádza.

Parížanky predĺžili zmluvu z obrankyňov Irene Paredes do roku 2019. V sobotu porazili v lige druhý parížsky klub Juvisy 2:1. 12 marca sa stretnú s rovnakým súperom vo francúzskom pohári.

Nemecké kluby: Bayern, Wolfsburg

Wolfsburg predlžil zmluvu do júna 2018 s Tessou Wullaert. Sú v top forme, vyhrali 3 posledné zápasy (po zimnej prestávke) a v sobotu porazili Bayer Leverkusen 8:1 a góly strelilo 7 rôznych strelkýň.

Byern vyhral posledné dva zápasy. Posledný proti tímu Jena 2:1, ale góly strielala až striedajúca Vivianne Miedema v 65 a 70 minúte. Melanie Leupolz sa vrátila po zranení a Fridolina Rolfo ako nová posila zažila v tomto zápase svoj debut. Bayernu stále chýba kvôli zranenému kolenu Lena Lotzen. (Zranila sa ešte na svetovom šampionáte 2015.)

Španielsky klub: Barcelona

Barcelona v lige prehrala 2:0 s tímom Santa Terasa a sú už 4 body od vedúceho neporazeného Atlético Madrid.

Dánsky klub: Fortuna

Druhá časť Dánskej ligy začína až v Apríli. (11 Marca ale zohrajú štvrťfinále ligového pohára proti Velje.) Získali posilu, Nórsku brankárku Guro Pettersen, pretože Maria Christensen podstúpila operáciu ruky. Získali aj útočníčku Chú Santos s tímu Corinthians (Brazílska liga). V priateľských zápasoch prehrali s Chelsea 2:0, ale potom porazili Sporting CP 3:1.

Anglický klub: Manchester City

Hráčka roka Carli Lloyd bude hrávať od Júna za Manchester City. V priateľskom zápase prehrali s FFC Frankfurt 2:1. Najbližšie hrajú 16 a 19 marca FA Cup s Readingom.

Švédsky klub: Roengard

Švédska liga tiež začína až v apríli. V pohári vyhrali 5:0 nad Goteborgom. 19 marca sa stretnú s tímom Pitea vo štvrťfinále pohára. V priateľskom zápase remizovali s Chelsea 2:2, Lotta Schelin a Ella Masar obe skórovali.

Zdroj: uefa.com