UEFA Euro - semifinále

Dátum: 03.08.2017

V semifinále sa proti sebe stretnú o 18:00 tímy Dánska a Rakúska a následne o 20:45 tímy Holandska proti Anglicku.

Dánky skončili v skupine na druhom mieste za Holandskom, a v skupinovej fáze porazili hráčky Nórska a Belgicka. V štvrťfinále hrali s favoritkami na víťazstvo Nemkami. Od 3 minúty prehrávali, keď gól strelila I. Kerschowská, ale Nadimová v 49 minúte a Nielsenová 83 zaručili postup pre Dánky. Oba góly dali Dánky hlavou. Nemecko končí na Európskom tróne po 22 rokoch!

Rakúšanky v skupinovej fáze skončili na prvom mieste potom ako remizovali so Francúzkami a vyhrali nad Švajčiarkami a Islandom. V štvrťfinále narazili na Španielky a o zápase rozhodoval až penaltový rozstrel. Tam vyhrali Rakúšanky 5:3. Španielky mali v zápase na vrh. Prestrierali Rakúšanky v pomere 20 ku 4. Nakoniec im to však nestačilo.

Holanďanky kráčajú turnajom zatiaľ bez zaváhania. V skupine porazili Dánky, Belgičanky aj Nórky. V štvrťfinále nastúpili proti Švédkam a zdolali ich 2:0. Góly dávala v 33 minúte Martensová a v 64 Miedemaová. Počet striel bol pritom vyrovnaný 9:9. Švédky však zahodili dobré šance.

Angličanky rovnako doteraz nezaváhali. V skupine vyhrali nad Portugalčankami, Škótkami a Španielkami. V štvrťfinále narazili na Francúzky. Postúpili gólom Taylorovej v 60 minúte. Angličanky vyhrali nad Francúzskami prvýkrát za 43 rokov! Taylorová zatiaľ ťahá na najlepšiu strelkyňu turnaja. Dala už 5 gól a ďalšie čo ju ohrozujú, dali zatiaľ len 2 góly.

Zdroj: uefa.com