Ženský futbal - watani


Dátum: 24.08.2012

Futbal je hra, ktorá sa spája väčšinou s mužským pohlavím. Ale prečo???

Ja hrávam futbal od tretej triedy na základnej škole...čo je presne...no dlho :) . Začala som, ako väčšina báb v tomto obore, s chlapcami. Na základnej škole som navštevovala futbalovú triedu, kde som bola jediné dievča. Na jednom zápase ma oslovil tréner ženského tímu v Žiari nad Hronom, a tak som sa dozvedela, že na Slovensku existuje aj ženská futbalová liga.

Napodiv, ženských družstiev je na Slovensku vcelku dosť. Momentálne by ich malo byť 11 - a to Žilina, Šaľa, Malé Dvorníky, Selce, Žiar nad Hronom, Bratislava, T. Teplice, Prešov, V. Krtíš, Humenné, Trnava. Niekto by povedal, že len 11, ale povedzme úprimne - je málo dievčat, čo futbal chce hrávať a ešte menej tých, ktoré majú naň aj talent.

Vo svete je aj ženský futbal dosť rozvinutý. Veď zatiaľ čo Slovensko má len jednu ženskú ligu, už naši susedia Česi majú tri ligy a také kluby ako Arsenal Londýn a podobne, to chytili, samozrejme, za profesionálny koniec.

V ženskom futbale existujú samozrejme aj medzinárodné súťaže. Názvy ako Liga majstrov a pohár UEFA nemusím nikomu predstavovať.

Neviem prečo, ale ženský futbal nie je tak sledovaný ako mužský. Prečo je to tak? Počula som názory, že ženy sú pomalšie, mäkšie a podobne. Ono je to možno pravda, ale len z časti. Ženy sa určite nevyrovnajú mužom fyzicky, to je podľa mňa pochopiteľné, ale po technickej stránke ich možno v niektorých veciach aj prevýšia a zákernosť je vyvolaná emóciami a to sa na pohlavie nerozlišuje. Sama som rozdala dosť modrín a moje nohy si toho tiež už čosi zažili...

Za môj najväčší futbalový úspech považujem nomináciu do reprezentácie a absolvovanie troch zrazov. Momentálne sa pripravujeme na septembrovú kvalifikáciu, ktorá sa bude bohužiaľ konať na Slovensku, takže tento rok sa vonku asi pozrieť nepôjdeme :D.

A prečo som sa rozhodla pre futbal? Už od mala som sa chcela akosi vyrovnať chalanom a ukázať im, že aj baba hravo zvládne to, čo oni. A ono mi to nejako prischlo. Futbal ma baví, aj keď to nie je typický ženský šport.

Takže...zelená je tráva, FUTBAL to je HRA!!!!ZDROJ: Školský časopis Gymnázia Ľudovíta Štúra

Ďalšie aktuality

23.08.2012 - Ženský futbal má svoje čaro ... aj vďaka Eve Kolenovej
21.08.2012 - Príprava futbalistiek Unionu Nové Zámky je v plnom prúde
16.08.2012 - Spustenie novej verzie stránky
1.liga
Por. Tím Z V B
1. Bardejov 9 8 25
2. Slovan Bratislava 9 8 24
3. Myjava 9 7 21
4. Nitra 9 3 13
5. L. Košice 9 3 10
6. NŠK Bratislava 9 3 9
7. Trnava 9 1 6
8. Žilina 9 1 6
9. Banská Bystrica 9 1 6
10. Ružomberok 9 1 6