Prehľad: 11. kolo Demišport ligy 23/24

by | 7.11.2023 | Demišport liga, Novinky

Po reprezentačnej prestávke sa odohralo ďalšie kolo Demišport ligy, v ktorom mali vo všetkých zápasoch navrch domáce hráčky – Trenčín si poradil s Prešovom 4:2, Trnava so Žilinou vysoko 9:1, Ružomberok so Slovanom 2:1 a Dukla Banská Bystrica vyhrala s Petržalkou najtesnejším výsledkom 1:0. V utorok sa ešte dohrávalo v Myjave, kde domáce hráčky vyhrali proti GFC regionálnej akadémii 9:0.

AS Trenčín 4:2 1. FC TATRAN Prešov

Góly: Cabúková (21′), Kunková (44′), Gabrišová (49′), Straková (69′) – Chomová (19′), Rumančíková (78′)

“Z Trenčína odchádzame bez bodov napriek vcelku dobrému, sympatickému výkonu. Futbal sa však hrá na góly, súper dal 3 pekné z diaľky, jeden sme si dali vlastný, takže body ostali doma. Čakajú nás ešte 2 kolá (doma Ružomberok a v Topoľčanoch), v ktorých sa pokúsime zabodovať.” Peter Lupták, tréner 1. FC TATRAN Prešov

FC Spartak Trnava 9:1 MŠK Žilina

Góly: Tyčiaková (9′), Tyčiaková (20′), Martišková (27′), Martišková (38′), Servátková (45′), Randová (61′), Bederková (72′), Martišková (77′), Bederková (89′) – Valová (82′)

“Po reprezentačnej prestávke sme chceli vstúpiť do záverečných kôl jesennej časti s odhodlaním získať čo najviac bodov a strelecky sa začať presadzovať viac, ako v posledných zápasoch. Od úvodu zápasu bolo z dievčat cítiť odhodlanie a dobrú energiu ísť si za týmto cieľom. Vychádzali nám kombinácie, presadzovali sme sa kolmými prihrávkami cez stredovú zónu súperiek a vytvárali si dobré strelecké príležitosti. Vzadu sme kompaktne a organizovane bránili a získavali loptu presne v priestoroch ihriska v ktorých sme chceli. Už do polčasu bol výsledok na svetelnej tabuli veľmi priaznivý v náš prospech. V druhom polčase sme chceli nadviazať na našu dobrú hru a pridať ešte vyšší počet gólov. Dievčatá nepoľavili na tempe, vyhrávali osobné súboje a tak sa nám poľahky darilo kombinovať a vytvárať si gólové príležitosti. Mrzieť nás môže len chvíľkové poľavenie na koncentrácii v záverečných minútach, čím sme umožnili súperovi skorigovať na konečných 9:1. Dievčatá podali sebavedomý, koncentrovaný výkon a verím, že sme sa dobre naladili na budúco-týždňové derby proti Slovanu.” Matej Chocina, tréner FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok 2:1 ŠK Slovan Bratislava

Góly: Hrúziková (11′), Ťapajáková (69′) – Mičencová (59′)

MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 FC Petržalka

Góly: Havranová (88′)

Spartak Myjava 9:0 GFC regionálna akadémia

Góly: Bogorová (11′), Pirťanová (23′), Kucharčíková (30′), Vredíková (44′), Bogorová (54′), Retkesová (63′), Vredíková (65′), Ordzovenská (78′), Hucovičová (86′)