Prehľad: 12. kolo Demišport ligy 23/24

by | 14.11.2023 | Demišport liga, Novinky

V 12. kole Demišport ligy Myjava remizovala v Petržalke, čo využili hráčky Ružomberka, ktoré si poradili s nováčikom v Prešov a bodovo sa tak dotiahli na lídra tabuľky. V derby zápase Slovanu proti Trnave sa viac darilo domácim hráčkam. Bystrica vyhrala v Žiline a zápas GFC s Trenčínom sa bude dohrávať.

1.FC TATRAN Prešov 1:4 MFK Ružomberok

Góly: Rumančíková (68′) – Hrúziková (1′), Adamčiaková (25′), Hrúziková (53′), Húsková (85′)

“Do zápasu sme vstúpili nešťastne a už v 12. sekunde sme inkasovali. O niekoľko minút sme mali 100% šancu, no zblízka sme nastrelili žrď. Celý prvý polčas sme však boli pasívni, neškodní, Ružomberok bol jednoznačne lepší. V druhom polčase sme konečne začali bojovať a vyrovnali sme hru. Viacero pekných krídelných akcií sa nám nepodarilo dotiahnuť do konca. Skórovali sme nakoniec z rohu, no nevyhli sme sa dvom hrubým individuálnym chybám, keď sme súperovi darovali dva góly. Rozhodcovia taktiež nemali svoj deň a vrcholom bolo nepochopiteľné neodpiskanie jasnej penalty, ktorá mohla zdramatizovať zápas. Na úspešný výsledok v 1. lige musia dievčatá bojovať celých 90 minút a vyvarovať sa chybám, čo sa nám zatiaľ nedarí. V záverečnom jesennom kole sa pokúsime zabojovať o body v Topoľčanoch, snáď už budeme kompletní.” Peter Lupták, tréner 1. FC TATRAN Prešov

ŠK Slovan Bratislava 4:0 FC Spartak Trnava

Góly: Jalakšová (1′), Levaiová (6′), Droppová (23′), Glézlová (85′)

“Vstup do zápasu nám absolútne nevyšiel a práve úvodná 15-minútovka rozhodla. Po našich zlých riešeniach herných situácií a zlom obsadzovaní hráčok v pokutovom území sme inkasovali hneď dva góly. To samozrejme pomohlo súperovi a do polčasu pridal ešte jeden gól. Do druhého polčasu sme sa snažili niečo zmeniť, išli sme do ofenzívnejšieho rozostavenia, obraz hry sa zmenil v náš prospech, avšak gólové príležitosti, ktoré sme si vytvorili, sme nedokázali premeniť. Súper v závere pridal ešte jeden gól a zaslúžene zvíťazil.” Matej Chocina, tréner FC Spartak Trnava

Do zápasu sme mali výborný vstup, keď sme už v 7. minúte vyhrávali 2:0. Darilo sa nám aktívne dostupovať súperove hráčky a tak sa len ťažko dostával do našej obrannej tretiny ihriska. Postupné zakladanie útokov nám taktiež vychádzalo, nakoľko nám dobre pracovala stredová formácia a hráčka s loptou mala vždy minimálne 2 možnosti na prihrávku. Do polčasu sme pridali ešte jeden gól, čo nás upokojilo a rovnako umiernilo súpera. Do druhého polčasu sme vstupovali s tým, že bude rozhodujucich prvých 10 minút, kde bude súper vyvíjať zvýšenú aktivitu. Trnava od polčasu prešla do rozloženia 3-4-3, čo ale naša stredová formácia až na pár výnimiek vyriešila. Podržala nás aj brankárka v niektorých ťažkých situáciách a tak sa zvyšok polčasu už len bojovalo o lopty. Nakonci sme ešte upravili na konečných 4:0 po peknej kolmej akcii. Dievčatá predviedli bojovný výkon s prvkami kombinačného futbalu, za ktorý si tento výsledok zaslúžili” Vladimir Gligic, tréner ŠK Slovan Bratislava

MŠK Žilina 3:7 MFK Dukla Banská Bystrica

Góly: Valová (52′), Kerešová (57′), Valová (68′) – Briššová (7′), Havranová (22′), Mazuchová (32′), Mazuchová (64′), Gembická (72′), Havranová (81′), Briššová (85′)

FC Petržalka 1:1 Spartak Myjava

Góly: Krčová (68′) – Bogorová (3′)

“Do zápasu sme vstúpili zle a hneď v 3. minúte sme inkasovali gól. Odvtedy sme sa snažili zlepšiť v herných činnostiach a vyhýbať sa zbytočným chybám. Súper mal väčšie držanie lopty a často ohrozoval našu bránu, avšak nás podržala aj naša brankárka. Do druhého polčasu sme vstúpili odhodlane bojovať o čo najlepší výsledok a odmenou bol vyrovnávajúci gól Krčovej. Je to pre nás veľmi cenný bod, ktorý si vážime.” Ivana Balážiková, trénerka FC Petržalka