Prehľad: 8. kolo Demišport ligy 23/24

by | 9.10.2023 | Demišport liga, Novinky

Vo 8. kole Demišport ligy sa bolo na čo pozerať! Odohralo bratislavské derby, ktoré lepšie zvládol Slovan. Myjava naďalej 100%-ná, Spartak Trnava nastrieľal Trenčínu osem gólov, GFC regionálna akadémia síce v Ružomberku viedla v 11. minúte 0-1 no aj tak prehrala 5-1 a gólovú prestrelku videli diváci aj v Prešove, kde si Žilina víťazstvo zaistila až v poslednej minúte zápasu.

1. FC TATRAN Prešov 3:4 MŠK Žilina

Góly: Mihoková (15′), Lovásová (18′), Macková (60′) – Ďurišová (13′), Poliaková (26′), Časnochová (75′), Staňová (90′)

MFK Ružomberok 5:1 GFC regionálna akadémia

Góly: Maslová (19′), Hrúziková (41′), Havalec (62′), Hrúziková (68′), Kovalikova (75′) – Mattová (11′)

FC Spartak Trnava 8:0 AS Trenčín

Góly: Cedulová (49′), Tyčiaková (53′), Servátková (63′), Tyčiaková (66′), Tyčiaková (74′), Bederková (76′), Tačiaková (77′), Martišková (88′)

„Po trpkom vypadnutí v pohári v týždni, sme si chceli napraviť chuť a po dobrom výkone naplno bodovať. Od začiatku zápasu sme išli pevne za naším cieľom, dobre sme kombinovali, vytvárali tlak na loptu, avšak v zakončení sme boli trochu nedôrazní. Cez polčas sme si povedali, že musíme byť trpezlivejší pri finalizácii a nepodliehať tlaku. Už od prvých minút druhého polčasu sa nám to darilo a hneď v úvode svojou šikovnosťou strelila gól Cedulová. Postupne sme súpera zavreli pred bránou a skóre sa začalo slušne navyšovať. Po pekných akciách sa presadili Bederková, Martišková, Servátková a 4 góly vsietila Tyčiaková. Zápas sme zaslúžene vyhrali a povzbudili sme sa tak do ďalšej tvrdej práce.“ Matej Chocina, tréner FC Spartak Trnava

MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 Spartak Myjava

Góly: Honková (1′), Kucharčíková (17′), Kramlíková (70′)

ŠK Slovan Bratislava 3:1 FC Petržalka

Góly: Glézlová (45′), Mičencová (64′), Levaiová (88′) – Pavlíková (89′)