Prehľad: 7. kolo Demišport ligy 23/24

by | 2.10.2023 | Demišport liga, Novinky

Po reprezentačnej prestávke sa odohralo 7. kolo Demišport ligy. Myjava ostáva neporazená, keď v derby dvoch Spartakov porazila Trnavu 3-0. Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v zápase GFC regionálnej akadémie, ktorá si poradila so Slovanom 3-0. Ružomberčanky otáčali zápas v Trenčíne, keď dostali rýchly gól, Dukla tesne vyhrala proti TATRAN-u a Žilina prehrala v Petržalke.

MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 1. FC TATRAN Prešov

Góly: Havranová (28′)

“Z dôvodu virózy sme na zápas vycestovali presne 11, bez viacerých hráčok základnej zostavy. Napriek tomu sme odohrali vcelku vyrovnaný zápas. Súpera sme síce pustili do niekoľkých šancí, no aj my sme v ofenzíve hrali veľmi dobre. Mali sme aj zopár dobrých príležitostí, nastrelili sme 2x brvno… Dievčatá, ktoré nastúpili musím pochváliť. Aj keď neboli celkom fit, podali veľmi dobrý výkon.” Peter Lupták, tréner 1. FC TATRAN Prešov

AS Trenčín 1:5 MFK Ružomberok

Góly: Kunková (2′) – Havalec (17′), Havalec (22′), Havalec (45′), Hrúziková (69′), Maslová (85′)

GFC regionálna akadémia 3:0 ŠK Slovan Bratislava

Góly: Buláková (18′), Buláková (20′), Mattová (84′)

FC Petržalka 2:0 MŠK Žilina

Góly: Rigová (42′) – Valová-VG (18′)

Spartak Myjava 3:0 FC Spartak Trnava

Góly: Nárožná (12′), Kramlíková (43′), Kramlíková (46′)

“Po reprezentačnej pauze sme si chceli proti lídrovi tabuľky napraviť chuť a dobrým výkonom sa pokúsiť bodovať. Začiatok zápasu sme sa viacmenej bránili avšak postupne sa hra začala vyrovnávať a vytvorili sme si aj pár príležitosti na ohrozenie brany súpera. Inkasovali sme však lacný gól opäť po štandardnej situácii a našom nedôraze v pokutovom území. Súper stihol pridať pred odchodom do šatne ešte jeden gól a to bol bohužiaľ zlomový moment zápasu. Hneď na začiatku polčasu sme opäť inkasovali gól z kategórie lacných. Ďalej sme sa snažili kombinovať a streliť súperovi aspoň jeden gól, avšak finalizácia útoku nám v tomto zápase vôbec nevychádzala. Na túto prehru musíme rýchlo zabudnúť a poctivo sa pripraviť na pohárové stretnutie proti Pečeňadom.” Matej Chocina, tréner FC Spartak Trnava