Návštevnosť WSL po úspechu Anglicka na EURO 2022 vzrástla o 200%

by | 13.12.2022 | Novinky, Zahraničie

Divácka návšteva v najvyššej anglickej lige WSL vzrástla oproti minulému roku o 200% – najväčší podiel na tom má pravdepodobne úspech Anglicka na EURO 2022.

Kelly Simmons, riaditeľka ženskej profesionálnej ligy, neskrývala nadšenie z prvej polovice sezóny: “S príchodom sezóny 2022/2023 sme vedeli, že máme mimoriadnu príležitosť predstaviť ženský futbal novému publiku.”

“Víťazstvo “Lionesses” posunulo ženský futbal v krajine na novú úroveň a pre nás bolo veľmi dôležité zachytiť a využiť tento trend,” povedala na tlačovej konferencii pred víkendovým kolom. “Často sa hovorilo, že úspech reprezentácie pomôže aj domácej lige. Je to určite pravda a som naozaj ohromená reakciou fanúšikov – nových aj starých – v prvej polovici sezóny.”

“S potešením môžem prezradiť, že od začiatku sezóny sme na tribúnach videli takmer 300 000 divákov, ktorí navštívili zápas Barclays Women’s Super League. To len zdôrazňuje aký je veľký záujem o prvotriedny ženský futbal.”

“V lige máme momentálne priemer takmer 6 000 fanúšikov v každom kole WSL – to je viac ako 200% nárast v porovnaní s rovnakým časom v minulom roku. Aj druhá liga si vedie veľmi dobre, kde sme zaznamenali 85% nárast oproti minulému roku.”

Najvyššia návštevnosť v tejto sezóne bola zároveň aj historicky najvyššou ligovou návštevnosťou, keď na zápas Arsenalu proti Tottenhamu prišlo 47 367 fanúšikov.

zdroj: Independent