Tímové tábory po prvýkrát na MS žien

by | 12.12.2022 | Majstrovstvá sveta, Novinky, Zahraničie

Prvýkrát v histórii ženských MS budú súťažiace krajiny na budúcoročnom turnaji využívať špeciálne tímové základné tábory. Tímový základný tábor by pre tímy mal predstavovať “domov ďaleko od domova” a zahŕňa tréningové ihriská a ubytovanie.

V austrálii bolo potvrdených 14 táborov v piatich hostiteľských mestách a dvoch regionálnych centrách pre 14 kvalifikovaných tímov, ktoré budú hrať svoje skupinové zápasy v Austrálii. Na Novom Zélande potvrdili 15 táborov v štyroch hostiteľských mestách a troch regionálnych centrách pre 15 tímov, ktoré skupinu odohrajú na Novom Zélande. Tri tímy si svoje tábory vyberú po tom, ako sa na turnaj kvalifikujú z play-off.

Hlavná predstaviteľka FIFA sekcie ženského futbalu Sarai Bareman uviedla, že pridanie týchto táborov na MS žien vo futbale zabezpečí, že hráčky budú mať k dispozícii všetok komfort, aby mohli podávať maximálne výkony.

“Našou misiou na Majstrovstvách sveta žien vo futbale 2023 je posúvať hranice a aby sme to dosiahli, musíme všetkým 32 tímom poskytnúť dokonalé prostredie na tréning, oddych a regeneráciu,” povedala Bareman. “FIFA sa zaviazala zlepšiť štandardy a podmienky pre tímy na každom turnaji žien a zavedenie týchto základných táborov pre tímy je jasnou demonštráciou tohto záväzku a našej snahy o rast a rozvoj ženského futbalu.”

Jednotlivé základné tábory pre tímy si môžete prezrieť TU.

zdroj: FIFA