Prehľad: 13. kolo Demišport ligy 23/24

by | 20.11.2023 | Demišport liga, Novinky

V 13. kole Demišport ligy Slovan otáčal skóre s Duklou až v druhom polčase, Myjava si jednoznačne poradila so Žilinou a ďalšie tri zápasy skončili remízou – v zápase Spartaku Trnava proti Ružomberku padli góly na oboch stranách do 20. minúty, Trenčín doma remizoval vďaka vlastnému gólu Schmidtovej z Petržalky a v zápase GFC proti Prešovu gól nepadol.

MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 ŠK Slovan Bratislava

Góly: Briššová (13′) – Mičencová (46′), Droppová (49′), Bereščáková (64′)

Spartak Myjava 7:0 MŠK Žilina

Góly: Matušicová (4′), Bogorová (45′), Boorová (46′), Vredíková (47′), Retkesová (53′), Kršiaková (63′), Kramlíková (88′)

FC Spartak Trnava 1:1 MFK Ružomberok

Góly: Cedulová (7′) – Maslová (18′)

“Do posledného zápasu jesennej časti sme išli s cieľom oplatiť súperovi prehru z prvého vzájomného stretnutia. Povedali sme si, že chceme byť agresívni, nebezpeční a čo najrýchlejšie sa ujať vedenia. Tento cieľ sa nám podarilo napĺňať, keď sme sa ujali vedenia zásluhou Cedulovej. Po góle sme sa upokojili a miesto toho, aby sme strelili ďalší gól, sme naše šance ľahostajne zahodili a súper tak do polčasu vyrovnal. V druhom dejstve sme sa opäť naštartovali k zlepšenej hre ako tomu bolo v úvode stretnutia. Dievčatá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak gól sme už streliť nedokázali, a tak sa zápas skončil remízou 1:1.” Matej Chocina, tréner FC Spartak Trnava

AS Trenčín 1:1 FC Petržalka

Góly: Szabova (36′), Schmidtová VG (38′)

“Zápas bol z úvodu opatrný a bez výrazných šancí. Naše dievčatá sa snažili si vypracovať šance a dokázali sme aj jednu z nich premeniť. Žiaľ, hneď na to sme inkasovali vlastný gól po rohovom kope. Druhý polčas sme sa snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu ale stav sa už nezmenil a tak sme si body delili.” Ivana Balážiková, trénerka FC Petržalka

GFC regionálna akadémia 0:0 1.FC TATRAN Prešov