Španielsko je v historicky prvom finále MS žien

by | 15.08.2023 | Majstrovstvá sveta, Novinky

Španielsko si zahrá vo finále MS žien 2023 po tom, čo v prvom semifinále zdolalo Švédsko 2:1. Vo finále sa stretnú proti víťazovi druhého semifinále Austrália – Anglicko.

ZOSTRIH ZÁPASU

Jorge Vilda, tréner Španielska poslal do základu skúsenosti v podobe Putellas, Hermoso a Paredes. Španielsky sa snažili držať loptu a hra bola podľa očakávaní väčšinu času stlačená v strede ihriska.

Španielky síce držali loptu, ale Švédky vyčkávali v dvoch štvorčlenných líniách a vo väčšine prípadov sa im darilo zabrániť akýmkoľvek pokusom o rýchly prechod Španielok. V prvom polčase fanúšikovia nakoniec videli iba jednu strelu na bránu, z voleja Fridoliny Rolfo.

V druhom polčase sa Vilda rozhodol stiahnuť z hry Alexiu Putellas, ktorú vystriedla azda najväčší talent Španielska, Salma Paralluelo. Krídelníčka hneď po striedaní ukazovala svoju rýchlosť a švédskej obrane robila problémy.

A bola to práve mladučká Španielka, ktorá v 81. minúte otvorila skóre stretnutia. Španielsky sa však netešili príliš dlho a nádej na predĺženie pre Švédky vzkriesila gólom Rebecka Blomqvist v 88. minúte. Prestrelku poslednej desaťminútovky riadneho hracieho času však ukončila Olga Garcia, ktorá strelou odrazenou od brvna dovnútra brány nakoniec poslala Španielky do prvého ženského finále MS v histórii.

zdroj: MARCA, FIFA, FOXSPORTS