Anglicko vyhralo proti domácej Austrálii a postupuje do finále MS

by | 16.08.2023 | Majstrovstvá sveta, Novinky

Miestenku do finále Majstrovstiev sveta žien 2023 v Austrálii a na Novom Zélande si po Španielsku dnes zaistilo aj Anglicko. Majsterky Európy dokázali pred vypredaným štadiónom vyhrať proti domácej Austrálii. Slávia tak, podobne ako Španielky, prvé finále MS vo svojej histórii.

ZOSTRIH ZÁPASU

Anglicko otvorilo skóre v 36. minúte gólom z kopačky Elly Tooney, ktorá peknou strelou do rohu brány dodala svojím spoluhráčkam istotu. Do prestávky sa už skóre aj napriek domácim snahám nemenilo a Anglicko tak do druhého polčasu vstupovalo s miernou prevahou.

Austrália si od začiatku druhej 45-minútovky vypracovala niekoľko sľubných šancí a kým iným keď nie Samanthou Kerr sa v 63. minúte podarilo skóre vyrovnať. Oba tímy chceli ísť do vedenia, hra sa trochu otvorila a chybu v obrane Matildas zo 71. minúty potrestala Lauren Hemp.

Austrália po inkasovanom góle nezvesila hlavy a chcela poslať zápas minimálne do predĺženia, no Angličankám sa podarilo spečatiť zápas 86. minúte, keď sa presadila Russo. Ani pre Austráliu však Majstrovstvá sveta nekončia, čaká ich ešte zápas o tretie miesto proti Švédsku.

zdroj: SkySports