Švédky porazili Austráliu a získali bronz na MS

by | 19.08.2023 | Majstrovstvá sveta, Novinky

Domáci fanúšikovia dúfali, že si po semifinálovej prehre proti Anglicku napravia chuť v boji o tretie miesto, no nakoniec sa musia uspokojiť so štvrtým miestom, čo je ale taktiež pre nich historický úspech. Penalta v prvom polčase od Fridoliny Rolfo a gól Kosovare Aslani znamenali, že Švédky porazili domácu Austráliu 2:0 a zabezpečili si tretie miesto na MS2023.

ZOSTRIH ZÁPASU

Švédsko začalo útočnejšie a vypracovali si niekoľko dobrých šancí. Skóre otvárať mohla už v prvej minúte Stina Blackstenius, potom tesne po penaltovom zákroku Rolfo trafila brnvno. Nepremenená šanca ju však nemusela trápiť veľmi dlho, nakoľko rozhodkyňa Fosterová sa vrátila k zákroku vo vnútri šestnástky a po porade s VAR-om ukázala na biely bod. Fridolina Rolfo penaltu premenila, no veľa nechýbalo a Mackenzie Arnold loptu takmer chytila. Švédky boli aj naďalej aktívnejšie a práve brankárka Arnold v prvej minúte nadstaveného času prvého polčasu perfektným zákrokom zaistila, že jej tím v polčase prehrával iba o gól.

Austrália sa snažila vrátiť späť do hry, no po siedmich vyčerpávajúcich zápasoch hráčky vyzerali unavene a nakoniec kapitulovali aj po druhýkrát. Výsledok poistila v 62. minúte Kosovare Aslani, ktorá strieľala z hranice šestnástky a peknou strelou dala Švédkam poistku.

Švédky tak vybojovali historicky štvrtý bronz z MS, pričom zápas o tretie miesto nikdy neprehrali. Bez ohľadu na prehru, Austrália však aj tak ukázala, že patrí medzi svetovú špičku a organizácia MS jej bola udelená právom.

zdroj: EuroSport